Jamie Oliver'i värske peedi salat

Vegan retseptidega rikkalikum toidulaud

Veganlus ehk täistaimetoitlus ei ole lihtsalt üks järjekordne dieet või toitumisalane liikumine. See on eluviis, millest saab kasu lõigata igaüks. Uurides erinevaid vegan retsepte saab muuta oma igapäevase menüü palju rikkalikumaks nii maitsenüansside kui ka toitainete rohkuse poolest. Tuleb lihtsalt olla julge ja proovida. Lapsedki saab kergemini sööma köögivilju, kui toit on värviline, põnev ning lõhnab hästi. Siin on 2 lihtsat retsepti, mida peaksid proovima kõik.

Värske peedi salat Jamie Oliver’i moodi:

Salatiks vajad: värskeid beebipeete (erinevat värvi), soola, pipart, lehtpeterselli, värsket mädarõigast.

Eemalda peetidelt lehed (võid neid näiteks õhtusöögil pakutava salati sisse panna), viiluta peedid juurvilja koorijaga õhukesteks viiludeks. Maitsesta peediviilud kausis soola, pipra, peterselli ja värske, riivitud mädarõikaga, et anda salatile kerge vürtsikus. Jäta salat 5-10 minutiks seisma, et mädarõikas leiduv hape pehmendaks selle struktuuri.  Kes vürtse ei armasta võib jätta mädarõika lisamata.

Jamie Oliver'i vegan värske peedi salat

 

Michela Chiappa tsukiini salat:

Salatiks vajad: 4 noort tsukiinit (rohelist ja kollast), 1-2 värsket punast tšillipipart, 1 sidrunit, extra virgin oliiviõli, 0.5 tl sinepipulbrit, meresoola, väike peotäis basiiliku lehti.

Viiluta juurvilja koorijaga noored tsukiinid pikuti õhukesteks ribadeks. Pane nad koos hakitud tšilliga kaussi. Sega vahepeal väikses kausis kokku oliiviõli, sidrunimahl, sool ja sinepipulber ning vala kaste tsukiinide peale. Maitsesta salat koostisaineid kätega tõstes ning lõpuks lisa basiiliku lehed. Serveeri koheselt.

Michela Chiappa tsukiini salat

Nii täiskasvanud kui ka lapsed söövad silmadega.Lastel süveneva toitainete puudulikkuse juures on toidu visuaalne pool tihti võtmeteguriks. Lihtsaid vegan retsepte on hea koos perega valmistada. Värvilised, aromaatsed ning õhulised köögiviljasalatid on väga hea algus oma toidulaua rikastamiseks.

 

Et toitude kvaliteet ning maitse vastaksid meie ootustele ning meie ökoloogine jalajälg oleks väiksem, tuleb toiduks tarvitatavad aed- ja puuviljad ise kasvatada või osta ökopoodidest, kus toodete valik on tõesti lai.

Tootevalikust mahekauplustes saate lugeda siit: Ökopoodide lõputud võimalused