Vegan retseptide järgi valmistatud taimetoidu plussid

Vegan retseptide järgi on taimetoitu valmistada lihtne ning see on tervislik moodus omandamaks süües kõik vajalikud toitained ning samas säilitamaks ka kehakaalu.

Vegan retseptide järgi valmistatud taimetoit ei kahjusta inimese tervist, küll aga peab jälgima tasakaalustatud toitumise põhimõtet. Kuna kuna taimetoidu alla käivad kõik taimse päritoluga söödavad asjad (k.a. vürtsid ja teraviljad), siis on vegan retseptide osas olemas äärmiselt lai valik. Nii saab kaltsiumi näiteks rohelistest köögiviljadest, seemnetest, pähklitest ja mandlitest; hirsist, tatrast spinatist ja peedist saab rauda; sojatoodetest, pähklitest ja idandamata seemnetest asendamatuid aminohappeid. Juurde peaks tarbima ainult B12 vitamiini, mida saab igast apteegist.

go-vegan

Paljud vegetaarlaseks hakanud inimesed on tunnistanud, et peale toidulaua muutmist on energiat juurde tulnud. Ka ennetab taimetoitlus paljusid valest toitumisest tingitud vanemas eas ilmnevaid haigusi. Nii on näiteks taimetoitlastel tõestatult väiksem risk südamehaigustesse surra, kuna vegan retseptide järgi valmistatud taimetoidus on vähe kolesterooli, mis kipub veresooni ummistama.