Porgand looduskosmeetikas

Looduskosmeetikas on porgand kasutuses eelkõige oma kortsudevastase toime tõttu, lisaks teeb porgand naha värskemaks ja jumekamaks ning annab kaitset UV-kiirguse eet. Porgandiõlis sisaldub hulgaliselt antioksüdante, mis ennetavad ja parandavad halvast toitumisest või karmist keskkonnast tingitud nahakahjustusi.

porgand
Samuti on porgand rikas B8 vitamiini sisalduse poolest. Seetõttu kasutatakse looduskosmeetikas laialdaselt porgandiõli, mis teeb juuksed tugevaks ja ennetab nende väljalangemist, aga samuti on sel suurepärane naha niisutus- ja kaitsmisvõime ning seda tänu selles sisalduvale suurele karotenoidide sisaldusele. Karotenoidid on antioksüdandid, mida nahale kandes annavad rakkudele kaitse kahjulike vabade radikaalide eest. Samuti suurendavad karotenoidid koos porgandis sisalduva vitamiiniga naha immuunsust, vähendavad UV-kiirguse kahjulikku mõju, tugevdavad loomulikku päevitust ja parandavad päikesepõletust.

Siinkohal tasuks aga silmas pidada seda, et kasulikud omadused on vaid looduskosmeetika toodetel – mineraalõlidel põhinevad tooted vastupidiselt vähendavad organismis E vitamiini taset ning ei lase nahal hingata.