Esimene vegan retseptidega kokaraamat Eestis

taimetoitkaasEestis on taimetoitllus viimase paari aasta jooksul tõeliselt populaarseks ning juba 2012. aasta juulikuus ilmus kirjastuselt Pegasus “Toidud ainult taimedest” ehk esimene omataoline raamat Eestis, mille sisuks on ainult vegan retseptid. Tegu on 100% taimetoidu kokaraamatuga, milles sisalduvates vegan retseptides ei ole muna, liha ega piima. Raamatu autoriteks on taimetoitlased Mikk Mägi ja Loore Emilie Raav ning lisaks vegan retseptidele jagavad selles oma lugusid ka eesti tuntud taimetoitlased – Reet Aus, Pirjo Levandi, Tunne Kelam jne.

Kuigi raamat on kokku pandud ainult vegan retseptidest, leiab selles ka kreemikookide ja grillivarraste valmistamise õpetusi. Paljud inimesed arvavad taimetoitlust olevat ainult kapsa ja porgandi närimine,

raamatus üritatakse seda arusaama laiendada. Nii leiab raamatust ka õpetusi sellest, kuidas ilma munata küpstetada või millest valmistada taimseid võilevamäärdeid ja kotlette. Rõhku on pandud ka taimetoidu teoreetilisele küljele – kuidas hoida oma toitumine tasakaalustatuna, kus saada vajalikke mineraale ja vitamiine, rauda ja valke.