Ökopoodi oma ökokotiga!

Ökopoodide külastajad on tavalisest keskkonnateadlikumad inimesed. Nad teavad, mis on ökoloogiline jalajälg, oskavad säästa vett ja eektrit ning hangivad mitmedki toiduained ökopoodidest. Selleks, et ökopoodi (ning miks mitte ka supermarketit) külastades oma jalajälge veelgi pisendada, saab igaüks soetada ka oma vajadustele vastava mõnusa ökokoti.

Paberkott – kerge leida ja soodsa hinnaga. Saadaval kõigis ökopoodides ning ka tavakauplustes ja apteekides. Toodetakse vanapaberist, aga miinuseks on nende suhteliselt kiire kulumine ning väga vähene niiskustaluvus.

Harvemini kasutatav variant on mõnedes ökopoodides müügilolev džuudist valmistatud kott ehk jutekott. Džuut on pillirootaoline taim, mida kasvatatakse Indias. Koti materjal on naturaalne ja biolagunev, aga suurimaks plussiks on hoopis termokoti omadused. Mittepestav.

Ökopoodlejale sobib hästi riidest kott, mida võib igaüks ka ise valmistada. Neid saab kergesti masinas pesta ning ise õmmeldes saab valida erinevaid materjale ja suurusi. Trendikam ökopoodide külastaja saab iga kostüümi juurde valida sobiva värvitooni!